Objawy wycofania kofeiny

Objawy wycofania kofeiny

kofeiny jest stymulantem, który działa w celu poprawy czujności, czuwania i nastroju. Ludzie, którzy regularnie spożywają kofeinę, mogą doświadczać objawów odstawienia po tym, jak nagle przestają ją pić.

Naturalne źródła kofeiny obejmują kawę, herbatę i ziarna kakaowe. Producenci dodają również syntetyczną kofeinę do wielu produktów spożywczych, napojów, leków i suplementów.

Osoby, które regularnie spożywają kofeinę, mogą doświadczać objawów odstawienia po nagle porzuceniu kofeiny.

Ten artykuł opisano główne objawy wycofania kofeiny. Omawia także, czym jest wycofanie kofeiny i niektóre wskazówki, jak sobie radzić podczas zmniejszania spożycia kofeiny lub całkowitego rzucania. w mózgu. Jednak spożywanie zbyt dużej ilości kofeiny może również wywoływać bóle głowy.

Zmniejszenie lub rzucenie kofeiny po regularnym spożyciu może powodować intensywne, migrenowe bóle głowy u niektórych osób.

Jako tłuszcz i wodę wodą jako tłuszcz i wodę wodną jako tłuszcz i wodę wodą jako tłuszcz i wodę -Rozpuszczalna cząsteczka, kofeina łatwo przecina barierę krew-mózg, w której zwęża się lub zwęża naczynia krwionośne. Zwroty naczyń krwionośnych powoduje zmniejszenie przepływu krwi, co może pomóc zmniejszyć ból migreny.

Zmniejszenie lub opuszczenie kofeiny nagłe pozwoli na naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi. Ten dramatyczny wzrost przepływu krwi może powodować bolesne, pulsujące bóle głowy podobne do migreny.

Bóle głowy z powodu odstawienia kofeiny mogą się różnić długość i nasilenie. Ludzie mogą używać kofeiny do leczenia tych bólu głowy, ale powinni uważać, aby nie spożywać więcej kofeiny niż wcześniej.

Bóle głowy powinny ustępować, gdy mózg dostosowuje się do zmiany przepływu krwi.

Wiele osób spożywa kofeinę rano, aby zwiększyć poziom czujności. Kofeina zapobiega zmęczeniu i zwiększa czujność poprzez blokowanie receptorów adenozyny w mózgu.

adenozyna jest neuroprzekaźnikiem, który spowalnia ośrodkowy układ nerwowy, gdy ciało przygotowuje się do spania.

Jednak gdy osoba jest jednak Nagle zatrzymuje się lub zmniejsza spożycie kofeiny, może to krótko mieć odwrotny efekt i sprawić, że osoba poczuła się bardziej zmęczona w ciągu dnia.

Ludzie mogą uniknąć zbyt zmęczenia w ciągu dnia, wykonując wystarczającą ilość snu w nocy.

Zmiany nastroju

Spożywanie niskich dawek kofeiny mogą poprawić nastrój i zmniejszyć poczucie niepokoju. Jednak spożywanie umiarkowanych do wysokich dawek kofeiny może wywoływać uczucie lęku, roztrzęsionego i nerwowości.

Te zmiany nastroju występują ze względu na wpływ kofeiny na różne neuroprzekaźniki. Należą do nich dopamina, glutaminian i noradrenalina.

dopamina aktywuje centra przyjemności w mózgu i odgrywa rolę w regulacji emocji i zachowań.

Badanie z 2015 r. Wykazało, że kofeina nie stymuluje bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio bezpośrednio Produkcja dopaminy. Zamiast tego zwiększa liczbę dostępnych receptorów dopaminy w mózgu. Może to zwiększyć ogólny wpływ dopaminy na mózg.

Glutaminian promuje komunikację między komórkami nerwowymi i odgrywa istotną rolę w uczeniu się i pamięci.

Mózg wytwarza noradrenalię, gdy dana osoba wyczuwa niebezpieczeństwo lub Stres w procesie zwanym reakcją „walki lub lotu”. Norepinefryna zwiększa częstość akcji serca, szybkość oddychania i poziomy glukozy we krwi.

Nagle rzucanie kofeiny może powodować dramatyczną zmianę w chemikaliach obecnych w mózgu, co może powodować uczucie lęku, depresji lub drażliwości.

Trudności w koncentrowaniu

Ponieważ kofeina oddziałuje z niektórymi chemikaliami w mózgu, może wpływać na stężenie i pamięć.

Badanie z 2019 r. Wykazało, że spożywanie zaledwie 80 miligramów (mg) kofeiny doprowadziło do poprawy pamięci roboczej i skrócenia czasu reakcji wśród uczestników ludzkich.

Wyniki badań z 2016 r. Sugerują, że regularne spożycie kofeiny może obniżyć ryzyko demencji lub upośledzenia poznawczego u kobiet w wieku 65 lat i starszych .

Ludzie mogą mieć trudności z koncentracją po gwałtownym rzuceniu kofeiny. W przypadku braku kofeiny cząsteczki adenozyny mogą promować poczucie zmęczenia, które mogą wpływać na zdolność skoncentrowania osoby.

zaparcia

kofeina stymuluje skurcze w okrężnicy i jelicie. Skurcze te pomagają przenosić żywność i odpady przez przewód pokarmowy.

Osoby, które regularnie spożywają kofeinę, mogą doświadczać łagodnych zaparć po zmniejszeniu spożycia kofeiny.

Ludzie mogą zapobiec zaparciom poprzez spożywanie błonnika. Bogate pokarmy i utrzymanie nawodnienia.

Czym jest wycofanie kofeiny?

kofeina może zmienić poziomy niektórych neuroprzekaźników, takich jak adenozyna i dopamina. Zmiany w tych neuroprzekaźnikach mogą wpływać na czujność, koncentrację i nastrój.

Osoby, które regularnie spożywają kofeinę, mogą zwiększyć tolerancję na jej skutki. Niektóre osoby mogą nawet rozwinąć niewielką fizyczną lub behawioralną zależność od kofeiny.

Ci, którzy nagle rzucają kofeinę po regularnym spożyciu, mogą doświadczyć nieprzyjemnych objawów, takich jak bóle głowy i drażliwość. Lekarze nazywają ten zespół wycofania kofeiny.

Istotność i czas trwania zespołu wycofania kofeiny mogą się różnić w zależności od osoby. Objawy zwykle pojawiają się w ciągu 12–24 godzin od rzucenia kofeiny i mogą trwać do 9 dni.

Jak poradzić sobie z

Ludzie mogą zapobiegać objawom odstawienia kofeiny, stopniowo zmniejszając spożycie kofeiny w czasie w czasie .

Badanie z 2019 r. Donosi, że stopniowe zmniejszenie spożycia kofeiny w ciągu 6 tygodni doprowadziło do udanego, długoterminowego zaprzestania kofeiny przy minimalnych skutkach ubocznych.

Zgodnie z ustaleniami innego Badanie z 2019 r. Najlepszą metodą dla osoby w celu złagodzenia objawów odstawienia kofeiny jest spożywanie większej ilości kofeiny.

Aby uniknąć lub zmniejszyć objawy odstawienia kofeiny:

  • Stopniowe zmniejszenie spożycia kofeiny . Porzucenie kofeiny może powodować dramatyczne zmiany w chemii mózgu, które mogą wpływać na nastrój, zdolność poznawcza i samopoczucie fizyczne.
  • Znajdź akceptowalną wymianę kofeiny. Ludzie, którzy regularnie piją kawę, mogą stopniowo zmniejszać spożycie kofeiny, mieszając odrobinę bezkofeinową z codzienną kawą. Ludzie, którzy piją wiele filiżanek kawy, mogą spróbować zastąpić jeden lub więcej bezkofeinami.
  • Śpij dużo. Dostanie wystarczającej ilości snu pomoże w walce z zmęczeniem. Poczucie, że wyposażone może pomóc zmniejszyć zależność organizmu od kofeiny.
  • Pij wodę. Utrzymanie nawodnienia jest niezbędne. Odwodnienie może prowadzić do bólu głowy i zmęczenia.

Ile kofeiny jest za dużo?

Wytyczne dietetyczne dla Amerykanów na lata 2015–2020 zalecają, aby dorośli spożywali nie więcej niż 400 mg kofeiny dziennie, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych. Jest to równoważne z około czterema 8-uncjowymi filiżankami kawy.

Badanie z 2015 r. Zbadało trendy w spożyciu kofeiny wśród 24 808 dorosłych w latach 2001–2010. Średnio dorośli uczestnicy spożywali 122–226 mg kofeiny dziennie, Co jest dobrze w oficjalnych zaleceń.

Jednak ustalenia z badania wykazały, że 14 procent tych, którzy regularnie spożywały kofeinę przekraczało 400 mg dziennie. Autorzy badań zgłosili codzienne spożycie kofeiny do 1329 mg dziennie i 756 mg w jednym posiedzeniu.

Podsumowanie

dianol apteka doz

kofeina jest stymulantem ośrodkowego układu nerwowego. Regularne spożycie może zmienić chemię mózgu osoby. Może to powodować niekorzystne reakcje fizyczne i psychiczne, takie jak ból głowy i lęk.

Kofeina bezpośrednio hamuje działanie adenozyny, neuroprzekaźnika, które powoduje zmęczenie i senność. Kofeina promuje również wpływ neuroprzekaźników zmieniających nastrój, takich jak dopamina, noradrenalina i glutaminian.

Zespół odstawienia kofeiny jest stanem rozpoznawanym medycznie, który występuje, gdy ludzie doświadczają znacznych objawów po gwałtownym wyrzuceniu kofeiny. Objawy te pojawiają się w ciągu jednego dnia od rzucenia palenia i mogą trwać tydzień lub więcej u niektórych osób.

Stopniowo zmniejszając spożycie kofeiny przez kilka tygodni zamiast rzucić zimną indyka, może pomóc zmniejszyć objawy odstawienia kofeiny.

  • Alkohol / uzależnienie / nielegalne narkotyki
  • Neurologia / Neuroscience
  • Odżywianie / dieta

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i losowania tylko z recenzowanych studiów, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

Close Menu